Zwartbont fokwaarden augustus 2025

14-08-25 Fokkerij Nieuws

Met de augustus draai konden we met Golf een mooie nieuwe fokstier verwelkomen. De bewezen Gladius wist zijn hoge niveau nogmaals te overstijgen

In Duitsland wordt gewerkt met een rollende basis, waarmee elke draai een kleine basisaanpassing plaats vindt. Voor RZG was dit -1,5 punt, RZM -1 punt. Levensduur en gezondheid hadden beide -0,8 punt aftrek.

 RZMRZERZNRZRRZKmRZKdRZGesundRZG
Holstein-1,0-0,6-0,8-0,4-0,2-0,2-0,8-1,5
Red Holstein-1,0-0,9-0,8-0,3-0,3-0,5-0,9-1,6

In de Duitse top 10  is CORNETTO onze hoogste fokstier. Met veel melk, positief eiwit en een zeer hoge levensduur is hij een beste allrounder. De Chilton zoon stamt uit de lijn van Eastside Lewisdale Gold Missy. Hij combineert veel melk met positief eiwit en een zeer hoge levensduur. Zijn dochters zijn iets kleinere vruchtbare koeien met zeer vast en hoog aangehechte,  ondiepe uiers.

Westenrade GOLF (Garido x Finder) debuteert als de nummer 2 exterieurstier van Duitsland met 146 RZE! Dankzij +579 kg melk met +0,44 %vet en +0,15eiwit en 110 uier en 104 beenwerk imponeert hij in de volle breedte. Zijn dochters zijn goed ontwikkelde vaarzen met veel front, brede kruizen en droog parallel beenwerk. In net uierbeeld excelleert hij met de hoge vaste en ondiepe aanhechting. Golf stamt uit de lijn van ZARINO, die ook winst pakte.

Golf dochters

GLADIUS EX 92 steeg nog weer voor kilo’s melk. Zijn tweedekalfs dochters zetten flink aan en zijn zeer persistent. Met 2.689 kg melk met licht negatieve gehalten komt hij op +100kg vet en +90kg eiwit! Zijn dochters zijn zeer uniform en hebben beste uiers met laag celgetal. Ze zijn niet te groot en hebben droog, wat rechter beenwerk met hoge gezonde klauwen.

QUENTIN wist zijn levensduur wat te verbeteren en heeft foutloze cijfers met veel melk, hoge gehalten, laag celgetal en zeer makkelijke geboorten bij korte draagtijd.

MARPON EX 90 heeft inmiddels ruim 830 Nederlandse dochters, waarvan een deel al 2e kalfs. Zijn prima productiecijfers weet hij met mooie gehalten, best exterieur, een zeer goede uiergezondheid en gezonde klauwen te combineren.

PREDAR bleef mooi stabiel en is met 134 is de hoogste stier voor beenwerk van alle fokstieren in Duitsland! Hij scoort met zijn dochters in de 2e lactatie  enorm hoog voor uiergezondheid, klauwgezondheid, vruchtbaarheid en levensduur. Zijn kleinere, zeer goed geuierde dochters stappen vlot op beste benen: droog, voor en achter parallel en niet te recht.  Predar is tevens geschikt voor pinken.

Winst was er voor CAMDEN RF. De Solitair zoon uit de Cosmopolitan familie steeg met tweedekalfs dochters voor productie en levensduur. Pinkenstier Camden noteert naast beste gehalten ook hoge cijfers voor uiergezondheid, klauwgezondheid en vruchtbaarheid.

Met nogmaals 1.000 dochters erbij (inmiddels 8.649) wist SIMON P nogmaals te stijgen in melk, eiwit en levensduur. Zijn dochters laten een mooie progressie zien van vaars naar 2e kalf en zijn extreem persistent. Ze hebben een zeer laag celgetal. Simon P is pinkenstier en tevens gesekst beschikbaar.

SECUNDUS is een van de eerste Simon P zonen met dochters. Van hem bekeken we dit voorjaar al stabiele vaarzen met beste conditie. Hoewel hij wat inleverde voor melk, laten zijn fokwaarden zeer goede functionaliteit en gezondheid zien bij beste gehalten.

Van CANUM was op de Bloesemshow een dochtergroep te zien. Nu debuteert hij met 64 Nederlandse dochters: +975 kg melk met +0,01% vet en +0,06% eiwit bij 107 uier en 103 beenwerk, +373 LVD en 101 uiergezondheid. Zijn dochters hebben voldoende breedte en open kruizen. De goed aangehechte uiers beschikken over wat langere spenen.